Ochrona sprzętu elektronicznego

Usiądź wygodnie w swoim fotelu biurowym. Wykonaj obrót o 360 stopni. W tym czasie rozejrzyj się uważnie wokół siebie. Gdzie nie spojrzysz, tam urządzenia elektroniczne. A teraz pomyśl, że wszystkie urządzenia przestają działać. Nie potrafisz sobie tego wyobrazić? Na szczęście to tylko wizualizacja. Jeszcze masz czas, by uchronić się przed podobnym scenariuszem.

Ochrona sprzętu elektronicznego

Usiądź wygodnie w swoim fotelu biurowym. Wykonaj obrót o 360 stopni. W tym czasie rozejrzyj się uważnie wokół siebie. Gdzie nie spojrzysz, tam urządzenia elektroniczne. A teraz pomyśl, że wszystkie urządzenia przestają działać. Nie potrafisz sobie tego wyobrazić? Na szczęście to tylko wizualizacja. Jeszcze masz czas, by uchronić się przed podobnym scenariuszem.

Elektronika w zawodowej codzienności Polaków

Pewnie większość z Was się z nami zgodzi, że codzienność zawodową Polaków zasila prąd. Otaczamy się nowoczesnym sprzętem elektronicznym, który ułatwia pracę, oszczędza czas oraz energię. Dzięki niemu jesteśmy wydajniejsi niż miałoby to miejsce bez elektronicznych wynalazków. Dzisiaj wystarczy komputer z dostępem do Internetu, by móc zrezygnować z innych sprzętów. Jeszcze kilka lat temu było to niemożliwe. Żeby w pełni korzystać z właściwości urządzeń elektronicznych, muszą być spełnione określone warunki. Chodzi o stałe zasilanie energią elektryczną i dostęp do sieci. Ale nie tylko. Sprzęt musi być po prostu sprawny. Wydawałoby się, że to nic trudnego. Jednakże nie na wszystkie wydarzenia mamy wpływ. 

Co zagraża sprzętom elektronicznym w Twojej firmie?

Być może zabrzmi to paradoksalnie, ale zagrożeniem dla sprzętów elektronicznych jest człowiek. Mowa o nieumiejętnym posługiwaniu się urządzeniami, co wynika często z niewiedzy. Sprzęt może zostać także uszkodzony lub ukradziony w czasie włamania. Tego typu wydarzenia mają charakter nagły i są od Ciebie niezależne.
Zagrożeniem dla urządzeń elektronicznych są także żywioły, takie jak ogień, woda lub trzęsienie ziemi. W wyniku pożaru, eksplozji oraz uderzenia pioruna urządzenia elektroniczne niejednokrotnie ulegają całkowitemu zniszczeniu. Opisane sytuacje sprawiają, że Twoi pracownicy zostają nagle pozbawieni podstawowych narzędzi do pracy. W związku z tym firma nie funkcjonuje, jak powinna.
 

Electronic Equipment Protect – co to jest?

Opisane wyżej sytuacje potrafią zmienić dotychczasową rzeczywistość w zakładzie pracy. Jeżeli siłą napędową Twojej firmy oprócz ludzi są sprzęty elektroniczne, doskonale zdajesz sobie sprawę z konsekwencji podobnych zdarzeń. Utrata sprzętu nie tylko spowolni lub uniemożliwi pracę Twojego zespołu. Wiąże się z dodatkowymi kosztami, które poniesiesz, by odtworzyć utracone dane. Wzrosną także koszty prowadzenia działalności. By wywiązać się z umów z kontrahentami, będziesz musiał szybko dostarczyć nowy sprzęt. Ochroną przed opisanymi problemami finansowymi jest ubezpieczenie Electronic Equipment Protect od Colonnade. Jest to produkt szczególnie polecany przedsiębiorcom, których codzienna praca zależy od sprzętów elektronicznych. Szeroki zakres ochrony to propozycja zabezpieczenia, która zabezpieczy także firmowe finanse.

Co ubezpieczysz z tym produktem?

Ubezpieczeniu Electronic Equipment Protect od Colonnade podlega sprzęt elektroniczny. Jest to bardzo szerokie pojęcie. Dlatego spieszymy z wyjaśnieniem. Decydując się na tę formę ochrony, zyskasz zabezpieczenie elektronicznego sprzętu biurowego oraz urządzeń specjalistycznych (stacjonarnych i przenośnych). W przypadku szkody wypłacimy świadczenie, które pokryje koszty związane z odtworzeniem danych zapisanych na uszkodzonych urządzeniach. Ochrona obejmuje także zainstalowane oprogramowania. 
Ubezpieczenie to dotyczy także dodatkowych kosztów, jakie wiążą się z poniesionymi szkodami, np. wynajmem urządzeń zastępczych, dodatkowym wynagrodzeniem dla pracowników lub kosztami użytkowania systemów zewnętrznych.

Szczegóły warte poznania…

Jak każde ubezpieczenie, także ten produkt posiada wykluczenia. Electronic Equipment Protect zabezpiecza sprzęt elektroniczny od wszystkich ryzyk. Istnieją jednak sytuacje, w których Towarzystwo nie pokryje wyrządzonych szkód. Warto się z nimi zapoznać w trakcie rozmowy z naszym konsultantem lub wyczytać je w OWU. 
Wartym uwagi jest również fakt, że ubezpieczenie działa wyłącznie w miejscu prowadzenia działalności przez ubezpieczonego, na terenie RP. Element ten jest wyraźnie wskazany w polisie.