Rapid Renewals w Colonnade

W dzisiejszym newsletterze chcielibyśmy przybliżyć Państwu pracę zespołu Rapid Renewals w Colonnade oraz proces szybkich odnowień.

Szanowni Państwo,

Czy zdarzyło się, że w odpowiedzi na przesłane zapytanie otrzymaliście od underwriterów Colonnade informację, że odnowieniem zajmie się zespół Rapid Renewals?  A może: to odnowienie będzie przechodziło ścieżkę szybkich odnowień. Pomyśleliście wówczas: Jak to? Co to dla nas oznacza?

 

Kulisy rapid renewals w Colonnade

W dzisiejszym newsletterze chcielibyśmy przybliżyć Państwu pracę zespołu Rapid Renewals w Colonnade oraz proces szybkich odnowień.

Jesteśmy pięcioosobowym, w chwili obecnej damskim, zespołem. Jesteśmy młodym teamem, a mimo to mamy wspólnie prawie 20 lat doświadczenia w dziedzinie obsługi klienta firmy ubezpieczeniowej.

W skład zespołu wchodzą:

  • Ilona Bakuła
  • Dominika Dylak
  • Magda Banaszek
  • Dorota Domańska
  • Marta Banaszczak

 

Naszym celem jest uproszczenie i usprawnienie procesu odnawiania umów ubezpieczenia, a co za tym idzie również jego przyspieszenie.
Zajmujemy się tymi odnowieniami, w których wysokość składki, sumy ubezpieczenia oraz poziom szkodowości nie przekraczają wyznaczonego poziomu.
W nasze ręce trafiają odnowienia umów ubezpieczenia z różnych linii biznesowych, m.in. Financial Lines (D&O), OC działalności gospodarczej, linii ubezpieczeń transportowych, a także następstw nieszczęśliwych wypadków i na czas podróży. W ostatnich tygodniach, do ścieżki szybkich odnowień wdrożone zostały również polisy odpowiedzialności członków władz banków spółdzielczych.
Stale pracujemy nad rozszerzeniem naszych kompetencji i tak, w ostatnim czasie przygotowujemy wdrożenia kolejnych produktów – OC, w tym OC odpowiedzialności zawodowej konsultantów komputerowych i menadżerów.

 

Rapid renewals z perspektywy brokera I klienta 

Pod koniec okresu ubezpieczenia aktualnej umowy, kontaktujemy się z Państwem i proponujemy przesłanie oferty odnowienia na kolejny okres. Na ogół dzieje się to około 4 tygodnie przed zakończeniem ochrony. Dzięki temu, że znamy historię Klienta, jesteśmy w stanie uprościć proces odnowienia i możemy przygotować propozycję nowej umowy nie czekając na zapytanie ofertowe. Zamiast zapytania potrzebujemy tylko odpowiedzi na kilka pytań zawartych w ofercie. Pytania zostały przygotowane tak, aby łatwo na nie odpowiedzieć, a to pozwala nam zaktualizować dane na temat ryzyka.

 

Korzyści z szybkich odnowień w Colonnade

  • Przypominamy Brokerom o kończącym się okresie ubezpieczenia
  • Przygotowujemy propozycję odnowienia bez potrzeby opracowywania zapytania ofertowego
  • Ograniczamy wysiłek Brokera związany z przygotowywaniem dużej ilości informacji
  • Optymalizujemy czas pracy Brokera przy odnowieniach umów

 

Zbliża się koniec okresu ochrony? Będziemy w kontakcie!

 

Marta Banaszczak

Lider Zespołu Rapid Renewals

w Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce
www.colonnade.pl