Ubezpieczenie na narty. Gdzie szusować w sezonie zimowym 2019/2010?

Wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje nadejścia zimy, a wraz z nią możliwości podboju śnieżnych stoków. Jazda na nartach czy snowboardzie to świetny pomysł dla osób chcących aktywnie wypocząć i świetna okazja do tego, aby cała rodzina mogła zrobić coś wspólnie. I chociaż w Polsce mamy coraz więcej bardzo dobrze przygotowanych stoków narciarskich, najczęściej kuszą nas zagraniczne kurorty.

Ubezpieczenie na narty. Gdzie szusować w sezonie zimowym 2019/2010?

Wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje nadejścia zimy, a wraz z nią możliwości podboju śnieżnych stoków. Jazda na nartach czy snowboardzie to świetny pomysł dla osób chcących aktywnie wypocząć i świetna okazja do tego, aby cała rodzina mogła zrobić coś wspólnie. I chociaż w Polsce mamy coraz więcej bardzo dobrze przygotowanych stoków narciarskich, najczęściej kuszą nas zagraniczne kurorty.

 

Szwajcaria, Austria, Francja i Włochy – najpopularniejsze kierunki

Bez wątpienia najpopularniejszymi zimowymi kierunkami są Szwajcaria i Austria, które słyną ze świetnie przygotowanych kurortów, a także Francja oraz Włochy. W Austrii od lat największym powodzeniem cieszy się Solden, Zell am Zee oraz Kaprum. Szwajcaria jest z kolei miejscem idealnym dla tych, którzy uwielbiają bardzo długie stoki narciarskie. Wiele ośrodków narciarskich położonych jest na wysokości powyżej 2800 m n.p.m, a do dyspozycji narciarzy pozostaje aż blisko 8 tysięcy tras zjazdowych. Do najpopularniejszych obszarów należy Zermatt, St. Moritz, Davos-Klosters czy Arosa-Lenzerheide.

We Włoszech jednym z najpopularniejszych regionów – niezmiennie od lat – jest Livingo, a także Folgardia oraz Madonna Di Campigilio. Z kolei we Francji najpopularniejszym terenem narciarskim jest bez wątpienia Espace Killy. W samym Tignes jest około 80 wyciągów narciarskich!

 

Czechy i Słowacja – coraz popularniejsze

Wprawdzie Czechy i Słowacja nie są tak popularnymi i tak rozbudowanymi ośrodkami narciarskimi jak te w Szwajcarii czy Austrii, jednak mają coraz więcej zwolenników. W regionie Wysokich Tatr na Słowacji jest ok. 40 dobrze przygotowanych ośrodków narciarskich. W Czechach najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim jest Szpindlerowy Młyn, gdzie znajdziemy ok. 20 wyciągów. Zarówno w Czechach jak i na Słowacji znajdziemy także tory bobslejowe i saneczkowe, a także świetnie przygotowane szkółki snowboardowe.

 

Ile może kosztować pobyt w szpitalu?

Ceny za dobę pobytu w szpitalu znacznie się różnią. Doba w szpitalu w Norwegii może kosztować (średnio) blisko 5 tyś zł., a w Szwajcarii powyżej 3 tyś. zł. W Szwecji, Finlandii, Niemczech, czy we Francji, średnio pobyt dobowy w szpitalu oscyluje pomiędzy 2-3 tyś zł. Nieco taniej jest we Włoszech, Hiszpanii czy Słowenii, gdzie za dobę hospitalizacji trzeba zapłacić od 1-2 tyś zł. Oczywiście są to koszty samego pobytu w szpitalu. Do tego należy doliczyć leki, a także koszty specjalistycznych badań, zabiegów czy operacji. Należy też pamiętać, że w niektórych krajach, np. w Austrii, w razie wypadku na szlaku, za akcję ratowniczą poszkodowany musi zapłacić z własnej kieszeni. Polisa turystyczna jest zatem niezbędna!

 

Ubezpieczenie podróżne na narty w Colonnade

Decydując się na ubezpieczanie w podróży otrzymujesz ubezpieczanie dla osób amatorsko uprawiających sporty zimowe, a więc m.in. jazdę na nartach czy na desce snowboardowej oraz ochronę podczas wykonywania wielu innych form aktywności. Ponadto, polisa turystyczna pokrywa koszty transportu do Polski, organizację leczenia, a także ochronę w przypadku ataków terrorów.

Uwaga! W Colonnade oferujemy wysokie sumy ubezpieczenia na koszty leczenia i assistance – do 200 000 euro!

Każde ubezpieczenie na podróż może zostać poszerzone np. o choroby przewlekłe, koszty rezygnacji z biletów lotniczych, koszty rezygnacji z wycieczki, czy o sporty ekstremalne.

 

Ubezpieczenie turystyczne online – szybko i wygodnie

W Colonnade oferujemy możliwość zakupu ubezpieczenia podróżnego online. Dzięki temu wszystkie formalności można załatwić nie wychodząc z domu. Wystarczy wypełnić formularz, a w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi klienta Colonnade (+48 22 276 26 02). Jesteśmy przekonani, że dzięki tej usłudze, będą mogli Państwo w komfortowy sposób wykupić potrzebne ubezpieczenie na wyjazd.

Przed wyjazdem warto mieć przy sobie numer telefonu do Centrum Assistance - +48 22 483 39 70. Nie trzeba mieć przy sobie polisy ubezpieczeniowej – wystarczy zgłoszenie zdarzenia na infolinię. Należy jednakże mieć na uwadze, że niektóre placówki medyczne mogą wymagać okazania polisy.

Zobacz więcej aktualności

Na narty w ciepłe kraje

W sezonie zimowym wcale nie trzeba wybierać pomiędzy wypoczynkiem w ciepłym klimacie, a jazdą na nartach. I chociaż narty kojarzą się nam przede wszystkim z klimatem górskim, np. Alpami,...
Czytaj dalej

Zespół Ubezpieczeń Majątkowych i Transportowych w barwach Colonnade

Szanowni Państwo, Uprzejmie informuję, że po ostatnich zmianach kadrowych Dział Ubezpieczeń Majątkowych i Transportowych Colonnade osiągnął docelowy skład i strukturę. Dedykujemy Państwu...
Czytaj dalej

Zima w tropikach – dlaczego warto się ubezpieczyć?

Na wylot do krajów tropikalnych w czasie, kiedy w Polsce jest zimno i ponuro, czeka wiele osób. Strefa międzyzwrotnikowa oferuje bardzo duży wybór. Kraje Ameryki Południowej, Środkowej,...
Czytaj dalej