Ubezpieczenie na narty. Gdzie szusować w sezonie zimowym 2019/2010?

Wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje nadejścia zimy, a wraz z nią możliwości podboju śnieżnych stoków. Jazda na nartach czy snowboardzie to świetny pomysł dla osób chcących aktywnie wypocząć i świetna okazja do tego, aby cała rodzina mogła zrobić coś wspólnie. I chociaż w Polsce mamy coraz więcej bardzo dobrze przygotowanych stoków narciarskich, najczęściej kuszą nas zagraniczne kurorty.

Ubezpieczenie na narty. Gdzie szusować w sezonie zimowym 2019/2010?

Wielu z nas z niecierpliwością wyczekuje nadejścia zimy, a wraz z nią możliwości podboju śnieżnych stoków. Jazda na nartach czy snowboardzie to świetny pomysł dla osób chcących aktywnie wypocząć i świetna okazja do tego, aby cała rodzina mogła zrobić coś wspólnie. I chociaż w Polsce mamy coraz więcej bardzo dobrze przygotowanych stoków narciarskich, najczęściej kuszą nas zagraniczne kurorty.

 

Szwajcaria, Austria, Francja i Włochy – najpopularniejsze kierunki

Bez wątpienia najpopularniejszymi zimowymi kierunkami są Szwajcaria i Austria, które słyną ze świetnie przygotowanych kurortów, a także Francja oraz Włochy. W Austrii od lat największym powodzeniem cieszy się Solden, Zell am Zee oraz Kaprum. Szwajcaria jest z kolei miejscem idealnym dla tych, którzy uwielbiają bardzo długie stoki narciarskie. Wiele ośrodków narciarskich położonych jest na wysokości powyżej 2800 m n.p.m, a do dyspozycji narciarzy pozostaje aż blisko 8 tysięcy tras zjazdowych. Do najpopularniejszych obszarów należy Zermatt, St. Moritz, Davos-Klosters czy Arosa-Lenzerheide.

We Włoszech jednym z najpopularniejszych regionów – niezmiennie od lat – jest Livingo, a także Folgardia oraz Madonna Di Campigilio. Z kolei we Francji najpopularniejszym terenem narciarskim jest bez wątpienia Espace Killy. W samym Tignes jest około 80 wyciągów narciarskich!

 

Czechy i Słowacja – coraz popularniejsze

Wprawdzie Czechy i Słowacja nie są tak popularnymi i tak rozbudowanymi ośrodkami narciarskimi jak te w Szwajcarii czy Austrii, jednak mają coraz więcej zwolenników. W regionie Wysokich Tatr na Słowacji jest ok. 40 dobrze przygotowanych ośrodków narciarskich. W Czechach najbardziej znanym ośrodkiem narciarskim jest Szpindlerowy Młyn, gdzie znajdziemy ok. 20 wyciągów. Zarówno w Czechach jak i na Słowacji znajdziemy także tory bobslejowe i saneczkowe, a także świetnie przygotowane szkółki snowboardowe.

 

Ile może kosztować pobyt w szpitalu?

Ceny za dobę pobytu w szpitalu znacznie się różnią. Doba w szpitalu w Norwegii może kosztować (średnio) blisko 5 tyś zł., a w Szwajcarii powyżej 3 tyś. zł. W Szwecji, Finlandii, Niemczech, czy we Francji, średnio pobyt dobowy w szpitalu oscyluje pomiędzy 2-3 tyś zł. Nieco taniej jest we Włoszech, Hiszpanii czy Słowenii, gdzie za dobę hospitalizacji trzeba zapłacić od 1-2 tyś zł. Oczywiście są to koszty samego pobytu w szpitalu. Do tego należy doliczyć leki, a także koszty specjalistycznych badań, zabiegów czy operacji. Należy też pamiętać, że w niektórych krajach, np. w Austrii, w razie wypadku na szlaku, za akcję ratowniczą poszkodowany musi zapłacić z własnej kieszeni. Polisa turystyczna jest zatem niezbędna!

 

Ubezpieczenie podróżne na narty w Colonnade

Decydując się na ubezpieczanie w podróży otrzymujesz ubezpieczanie dla osób amatorsko uprawiających sporty zimowe, a więc m.in. jazdę na nartach czy na desce snowboardowej oraz ochronę podczas wykonywania wielu innych form aktywności. Ponadto, polisa turystyczna pokrywa koszty transportu do Polski, organizację leczenia, a także ochronę w przypadku ataków terrorów.

Uwaga! W Colonnade oferujemy wysokie sumy ubezpieczenia na koszty leczenia i assistance – do 200 000 euro!

Każde ubezpieczenie na podróż może zostać poszerzone np. o choroby przewlekłe, koszty rezygnacji z biletów lotniczych, koszty rezygnacji z wycieczki, czy o sporty ekstremalne.

 

Ubezpieczenie turystyczne online – szybko i wygodnie

W Colonnade oferujemy możliwość zakupu ubezpieczenia podróżnego online. Dzięki temu wszystkie formalności można załatwić nie wychodząc z domu. Wystarczy wypełnić formularz, a w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi klienta Colonnade (+48 22 276 26 02). Jesteśmy przekonani, że dzięki tej usłudze, będą mogli Państwo w komfortowy sposób wykupić potrzebne ubezpieczenie na wyjazd.

Przed wyjazdem warto mieć przy sobie numer telefonu do Centrum Assistance - +48 22 483 39 70. Nie trzeba mieć przy sobie polisy ubezpieczeniowej – wystarczy zgłoszenie zdarzenia na infolinię. Należy jednakże mieć na uwadze, że niektóre placówki medyczne mogą wymagać okazania polisy.

Zobacz więcej aktualności

Częste urazy zimą – czyli dlaczego warto ubezpieczyć się na zimowy wyjazd?

Święta Bożego Narodzenia, okres noworoczny czy ferie, to czas wzmożonych wyjazdów. Najczęściej są to wyjazdy w góry – niekoniecznie polskie. Często wybierane są Dolomity, Alpy czy Pireneje....
Czytaj dalej

Wyjazd na ferie – niekoniecznie na narty! Sprawdź możliwości i ubezpieczenie

Kiedy myślimy o wypoczynku zimą, najczęściej pojawia się wizja stoku narciarskiego i białego szaleństwa. Ale przecież nie każdy lubi i może jeździć na nartach. Nie oznacza to wcale, że...
Czytaj dalej

Do USA bez wiz. Czy na pewno nie potrzeba żadnych formalności?

Od 11 listopada 2019 roku Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez konieczności wyrabiania wiz. Czy to oznacza, że można podróżować do USA tak samo, jak np. w obrębie Unii Europejskiej?...
Czytaj dalej