Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć

Czy można nie zgodzić się z Ernestem Hemingwayem, autorem powyższych słów? Czy raczej zgodzić? Zła pamięć – do dyskusji, bo czasem każdemu zdarzają się okoliczności, które chce definitywnie wymazać z pamięci, ale są i momenty, kiedy zła pamięć przeszkadza.

"Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć"

Czy można nie zgodzić się z Ernestem Hemingwayem, autorem powyższych słów? Czy raczej zgodzić? Zła pamięć – do dyskusji, bo czasem każdemu zdarzają się okoliczności, które chce definitywnie wymazać z pamięci, ale są i momenty, kiedy zła pamięć przeszkadza.

Nie ulega jednak wątpliwości, że dobre zdrowie to ogromne szczęście. Ale dodałbym, że to szczęście trzeba wspierać. Zdarzające się wypadki niejednokrotnie burzą harmonię krzyżując życiowe plany. Nikt oczywiście nie jest w stanie uchronić siebie czy swoich bliskich od zła całego świata, ani przed konsekwencjami znalezienia się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. Dobre ubezpieczenie osobowe może być jednak pomocne, aby konsekwencje wypadków zminimalizować i tym samym wspierać szczęście.

Szczęście trzeba wspierać

Wiemy o tym dobrze w Colonnade. Nasze Grupowe ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i na czas podróży to dowód na to, że dla nas na pierwszym miejscu jest człowiek. Przy tej okazji warto przypomnieć kilka ważnych elementów tego produktu. W zakresie NNW są między innymi:

 • najszersza dostępna tabela uszczerbków – wprost odnosząca się do Tabeli ZUS
 • dodatkowe świadczenie dla dzieci wypłacane w przypadku śmierci Ubezpieczonego (2% sumy ubezpieczenia z tytułu śmierci Ubezpieczonego płatne dla każdego dziecka osoby Ubezpieczonej, max. do 10% SU)
 • całkowita trwała niezdolność do pracy w aktualnie wykonywanym zawodzie już w zakresie podstawowym bez podnoszenia składki
 • pokrycie kosztów świadczeń medycznych do 10% wypłaconego świadczenia z tytułu śmierci lub inwalidztwa w zakresie podstawowym bez podnoszenia składki
 • możliwość włączenia kosztów leczenia powypadkowego obejmujących również rehabilitację bez dodatkowego podlimitu
 • możliwość rozszerzenia definicji uszkodzenia ciała (NW) o zawał serca i udar mózgu (dla całości zakresu)
 • wypłata świadczenia szpitalnego do 365 dni, wraz z podwójnym świadczeniem za pobyt w szpitalu w dni ustawowo wolne od pracy i dodatkowe świadczenie wypłacane za utratę przytomności na skutek NW
 • świadczenie wypłacane w związku z domową rekonwalescencją.

Moduł związany z kosztami leczenia za granicą również zawiera wiele istotnych elementów już w standardzie. Są to na przykład:

 • choroby przewlekłe
 • akty terroru
 • brak konsumpcji sum ubezpieczenia
 • brak konieczności zgłaszania pojedynczych podróży
 • brak franszyz.

Warte podkreślenia jest to, że produkt Colonnade jest elastyczny i jesteśmy w stanie wprowadzać modyfikacje pod kątem indywidualnych potrzeb wybranych Klientów.

 

Czas kosztuje złoto

W najbliższym czasie planujemy wdrożyć kilka rozwiązań, które z jednej strony będą uzupełniały aktualne rozwiązania w zakresie programów grupowych funkcjonujących u Klientów, a z drugiej strony ich konstrukcja będzie na tyle uproszczona, aby nie angażowały więcej czasu, niż jest to faktycznie niezbędne.

A skoro mowa o oszczędności czasu to niezmiennie i całodobowo dostępna jest Platforma Colonnade służąca do generowania ofert i zawierania umów ubezpieczenia. Pozwala ona w ciągu zaledwie kilku minut uzyskać ofertę ubezpieczeniową dopasowaną do potrzeb Klienta, skraca i upraszcza proces polisowania.

„Czas kosztuje złoto, ale za złoto czasu nie kupisz” – to przysłowie wzięliśmy na poważnie planując najbliższe zmiany produktowe i procesowe. O szczegółach będziemy Państwa informować w kolejnych newsletterach.

 

Michał Glina

Michał Glina
Group Accident & Health Manager

www.colonnade.pl

Zobacz więcej aktualności

Ubezpieczenie wyjazdów krajowych - zbędny wydatek czy konieczność?

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach wielu Polaków wybierze za cel podróży wakacyjnych Polskę zamiast europejskiego lub dalszego kraju. W najbliższe wakacje polskie miejscowości...
Czytaj dalej

Bezpieczeństwo w czasie egzotycznych wyjazdów

Europa i kraje znajdujące się blisko Polski są niezaprzeczalnie piękne. Rozwój turystyki daje nam jednak możliwość wyjazdu również w „dalekie i nieznane”. Egzotyczne kraje wcale nie muszą...
Czytaj dalej

10 ciekawych i przydatnych rozszerzeń polisy turystycznej

Planujesz wakacje za granicą? Na pewno wiesz już, że ubezpieczenie turystyczne to nieobowiązkowa, ale bardzo ważna inwestycja, o której warto pomyśleć jeszcze na długo przed podróżą. Kupując...
Czytaj dalej