Speed Dating z zespołem OC

W dzisiejszym newsletterze chcielibyśmy się skupić na tym, co najistotniejsze: na ludziach. I przybliżyć Państwu członków zespołu OC.

Szanowni Państwo,


W dzisiejszym newsletterze poświęconym Odpowiedzialności Cywilnej nie będziemy pisać o tym, że mamy pojemność 35 mln euro i posiadamy rating A-. Nie będziemy też mówić, że możemy zaproponować pokrycie dla jurysdykcji światowej, terroryzmu czy dedykowanych polis OC pracodawcy. Chcielibyśmy się skupić na tym, co najistotniejsze: na ludziach. I ich Państwu przybliżyć. Każdemu członkowi zespołu OC zadaliśmy pytanie o ich historię, co cenią sobie w relacji z brokerem i co robią, gdy nie kwotują. Oto co usłyszeliśmy:


Agnieszka Gawrońska
Senior Underwriter OC

Agnieszka Gawrońska

Moją podróż po oceanie ubezpieczeń rozpoczęłam kończąc studia ekonomiczne, a rejs trwa już ponad 10 lat. Wypłynęłam z portu zwanego likwidacją szkód, następnie odwiedziłam porty programów międzynarodowych by ostatecznie opuścić kotwicę w underwritingu ubezpieczeń OC. Chciałabym działać w tym obszarze możliwie najdłużej, więc mam głęboką nadzieję, że wiek emerytalny kobiet zostanie wydłużony do co najmniej 80 roku życia. We współpracy z brokerami cenię sobie konkretne pytania, na które staram się odpowiadać w podobny sposób. Staram się również budować relację w oparciu o sumienność i życzliwość.

Po powrocie do domowej przystani odrabiam lekcje i układam puzzle z moimi 8- i 3-letnimi majtkami pokładowymi, lubię też sięgnąć po kryminał i pośmigać na rowerze. 


Łukasz Jastrzębski
Senior Underwriter Ubezpieczeń Środowiskowych

Łukasz Jastrzębski

Przygodę z ubezpieczeniami rozpocząłem w 2010 roku. Zostałem wówczas przyjęty do programu szkoleniowego jako Professional Associate w firmie Chartis. Moim głównym zadaniem był rozwój ubezpieczeń środowiskowych w Polsce. Swoją pracę polubiłem od pierwszego zanieczyszczenia. W czasie ostatnich 9 lat zajmowałem się również oceną ryzyka ubezpieczeń OC oraz lotniczych. Ponieważ prywatnie mam jednak lęk wysokości, zostałem przy tematyce zagrożonych świergotków, różanek i orłów bielików. Od kilku lat występuję jako prowadzący szkolenia w zakresie ubezpieczeń środowiskowych w ramach Uniwersytetu Colonnade.

W pracy z brokerem cenię sobie przede wszystkim zbudowane na przestrzeni lat relacje. Choć teoretycznie jesteśmy po innych stronach "wielkiego muru", to jednak każde przeciąganie liny odnośnie zakresu, poziomu składki i wielkości prowizji potrafi zbliżyć.

W czasie wolnym biegam za małym Szymkiem i lubię się zrelaksować podczas gry kolorowymi kulkami zwanej bilardem.


Joanna Kępka  
Underwriter OC

Joanna Kępka

Będąc kobietą pracującą, podczas mojej drogi zawodowej, w pewnym momencie przyszedł czas i na branżę ubezpieczeniową (2012 rok). Rozpoczynałam po stronie brokerskiej (JLT Greco), gdzie mogłam wykorzystać tajniki negocjacji poznane podczas studiów, kiedy to plany życiowe były jeszcze równoważne marzeniom. W 2017 roku zdecydowałam się na poznanie drugiej strony mocy, czyli pracę w underwritingu OC, gdzie nękam brokerów i zadaję dużo pytań, aby jak najlepiej poznać wszelakie potrzeby Klienta.

Relacje z ludźmi buduję zgodnie z ideą „traktuj ludzi tak, jak sam chciałbyś być traktowany”. Cenię szczerość, uczciwość i partnerskie zasady.

Przez życie prywatne maszeruję w towarzystwie rodziny i zwierząt. Spokój duszy i relaks odnajduję w uprawie ogrodu, zbieraniu grzybów i czytaniu książek (np. OWU). Ponoć jestem niezłą kucharką, a moim marzeniem jest poznanie tajników kuchni wschodu pełnej przypraw, zapachów i kolorów. 


Dorota Kosiorek
Underwriter OC

Dorota Kosiorek

W 2009 roku wyrwana z niemieckiego biura nieruchomości postanowiłam poznać świat ubezpieczeń i rozpoczęłam przygodę z ubezpieczeniami w AIG. Na początku miałam okazję poznać i zrozumieć, jak ważny w życiu underwirtera jest back office. Po blisko 2 latach księgowań, wystawiania dodatków i polis odsapnęłam chwilę w innej finansowej organizacji – Kredyt Banku, gdzie miałam okazję rozwijać skrzydła w marketingu.  Jednak szybko zatęskniłam za światem polis i po niedługim czasie los dał mi szansę odkrycia fenomenu kluczowego sformułowania OC: „Co do zasady…”.  Najpierw niemal 6 lat w Allianz – w aspekcie odpowiedzialności cywilnej m.in. podmiotów medycznych, a następnie już w Colonnade.

Dobra współpraca oznacza dla mnie wzajemny szacunek i zrozumienie, a jeśli możemy do tego dodać otwarte karty, to obustronny sukces murowany.

Prywatnie, z nieśmiertelną duszą harcerza, obmyślam nowe cele przy pomocy mapy świata, a mój wzrok najczęściej ląduje na kierunkach wschodnich. 


Grzegorz Szantroch
Underwriter OC

Grzegorz Szantroch

Na rynku pracy pojawiłem się w 2010 roku po opuszczeniu Wydziału Prawa UW i zająłem się procesową obsługą oddziału ówczesnego PTU. Jednak świat ubezpieczeń wydał mi się ciekawszy niż tworzenie kolejnych pism sądowych, więc zgłębiałem jego tajniki w PZU. Następnie przeniosłem się do Interrisk, gdzie przez ponad cztery lata odpowiadałem za underwriting MŚP. Jednak po jakimś czasie zatęskniłem za ubezpieczeniami korporacyjnymi, a w szczególności za królewską linią OC. Na Marszałkowskiej 111 pojawiłem się w lutym tego roku szybko odnajdując się w nowym otoczeniu.

W pracy z brokerami najwyżej cenię sobie otwarte podejście do wspólnych biznesów zakładając, że tylko to prowadzi do sukcesu. Klarowne określenie wspólnego celu i dobra komunikacja to podstawa wzajemnych relacji!

Prywatnie kolekcjonuję kolejne tatuaże, hoduję orchidee, ekscytuję się sportami niosącymi emocje, jak snooker i curling, a moje serce bije dla stołecznej Legii i Manchesteru United. 


Magdalena Szczepłocka
Underwriter OC i Ubezpieczeń Środowiskowych

Magdalena Szczepłocka

Jestem związana z branżą od 2008 roku, kiedy to skuszona wizją nawiązywania kontaktów międzynarodowych, zasiliłam szeregi zespołu obsługującego programy światowe. Zdobyte doświadczenia zawodowe istotnie wpłynęły na weryfikację moich priorytetów. W 2012 roku uświadomiłam sobie, że w życiu ważne jest również środowisko. Od tamtej pory nic tak bardzo nie leży mi na sercu, jak błogostan gatunków chronionych i nienaruszalność ich siedlisk.

W pracy z brokerem, tak jak i w życiu, cenię sobie rzetelność, wzajemne zrozumienie oraz chęć i gotowość do wypracowywania rozwiązań win-win.

Po 16-stej zmieniam się w podróżnika-himalaistę: z WKD-ki przesiadam się do MacLaren’a i jadę „bez trzymanki” eksplorując kolejne place zabaw. Nieobce mi również zdobywanie szczytów, każdego dnia wspinam się bowiem na swój własny Mount Everest kreatywności, wyszukując nowych odpowiedzi na banalne na pozór pytania: co? jak? dlaczego?


Anna Gallewicz
Underwriter OC

Anna Gallewicz

Obecnie koncentruję się na programie 500+. Do zobaczenia za rok!


Adam Ilkiewicz
Dyrektor Departamentu OC i Ubezpieczeń Środowiskowych

Adam Ilkiewicz

W branży jestem od 2006 roku zaczynając w AIG (Adam Ilkiewicz Group) w roli Professional Associate, czyli żółtodzioba. Jak na pisklę przystało, po podrośnięciu, opuściłem gniazdo w celu poznania również okolicznych terenów (Chubb i Allianz), by po kilku latach wrócić na Marszałkowską 111. W ramach linii OC, miałem okazję zgłębić ryzyka wycofania produktu z rynku, środowiskowe oraz lotnicze. Ze szczególnym dreszczykiem wspominam ubezpieczenia od porwań i wymuszeń.

W pracy z brokerem cenie sobie konkretne i czytelne dla obu stron współdziałanie (w tym np. komunikat, że w danym przypadku biznesu zwyczajnie nie będzie) i staram się nie zaczynać rozmowy od „Czy mógłbyś w wolnej chwili…” 

Czas wolny? Płynąc na fali społecznej mody kilka lat temu założyłem adidasy Asics i wyszedłem biegać. Obecnie czas wolny dodatkowo spędzam na wyczekiwaniu kolejnego odcinka Gry o Tron.


Agata Grygorowicz
Dyrektor Działu Ubezpieczeń Finansowych oraz Odpowiedzialności Cywilnej

Agata Grygorowicz

W ubezpieczeniach przez szczęśliwe zrządzenie losu. Moja koleżanka jest headhunterem, a w 2005 roku szukała kandydatów do pracy w AIG w charakterze Professional Associate. Zgłosiłam się skuszona wizją pracy w międzynarodowym środowisku … i szkoleniami w Nowym Jorku. Zostałam do dziś, dzięki wyjątkowym ludziom – managerom, underwriterom, brokerom, którzy utwierdzali mnie w przekonaniu, że ubezpieczenia są fajne.

Zaczynałam od ubezpieczeń finansowych. Potem rozwijałam ubezpieczenia lotnicze. Na moment nawet porzuciłam ubezpieczenia korporacyjne i zajęłam się bancassurance w Proamie. Szybko jednak zrozumiałam, gdzie jest moje miejsce i w 2017 roku wróciłam na Marszałkowską 111. Wróciłam też do korzeni, czyli ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej. D&O chyba na zawsze będzie najbliższe mojemu sercu.

W pracy z brokerem, jak w życiu – cenię sobie szczerość i otwartość.

Prywatnie – kiedyś aktywna siatkarka takich znanych klubów jak Trefl Gdynia, AZS Politechnika Warszawska czy Ludowy Klub Sportowy Perła Szczaki Złotokłos. Aktualnie biegam – głównie za swoim dzieckiem. Jak nie biegam, to czytam – przeważnie kryminały.

 

Mamy nadzieję, że powyższe wyznania przybliżą Państwu zespół OC w Colonnade i zachęcą do stałego kontaktu.

Zapraszamy do współpracy!

 

 

Colonnade Insurance S.A. Oddział w Polsce
www.colonnade.pl

 

 

Zobacz więcej aktualności

Jak zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek za granicą?

Planujesz urlop? Pamiętaj, że w najbliższych latach dbanie o swoje bezpieczeństwo w podróży stanie się jeszcze ważniejsze niż dotychczas. Jak zaplanować bezpieczny wyjazd i jakie ubezpieczenie...
Czytaj dalej

Polisa turystyczna - Twój sposób na spokojny wyjazd bez zmartwień

Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny jest jednym z najważniejszych elementów udanego wypoczynku. Okazuje się jednak, że wybór polisy turystycznej może przyprawić o ból głowy. W branży...
Czytaj dalej

Wakacje w Ameryce Północnej – najciekawsze rejony, koszty leczenia, zagrożenia

Kraje Ameryki Północnej są niezwykle atrakcyjnymi miejscami i kuszą wielu turystów. Różnorodność zachwyca i kusi. Turysta wybierający się do Ameryki Północnej może zobaczyć zarówno potężne...
Czytaj dalej