Ochrona dla usługodawców - PI PROTECT

Błąd, pomyłka, zaniedbanie – te słowa to wytrychy w świecie każdego przedsiębiorcy, który świadczy usługi na rzecz klienta. Potrafią splamić dobre imię firmy. Niejednokrotnie wiążą się także z problemami finansowymi. Błędów nie zawsze można uniknąć. Dlatego warto się przed nimi ubezpieczyć.

Świadczysz usługi? Sprawdź czy PI PROTECT to produkt dla Ciebie!

Ochrona dla usługodawców - PI PROTECT

Błąd, pomyłka, zaniedbanie – te słowa to wytrychy w świecie każdego przedsiębiorcy, który świadczy usługi na rzecz klienta. Potrafią splamić dobre imię firmy. Niejednokrotnie wiążą się także z problemami finansowymi. Błędów nie zawsze można uniknąć. Dlatego warto się przed nimi ubezpieczyć.

Świadczysz usługi? Sprawdź czy PI PROTECT to produkt dla Ciebie!

Czym jest PI PROTECT?

Z wykonywaniem niektórych zawodów wiąże się ryzyko popełnienia błędu. Niedopatrzenia zdarzają się najlepszym. Niekiedy zawiedzie czynnik ludzki, innym razem problem ma podłoże techniczne. Oba te przypadki łączy ten sam finał – niezadowolenie klienta. Niekiedy strony rozstają się po cichu. Innym razem dochodzi do ostrzejszej wymiany zdań. Jednak bywają przypadki, gdy uchybienia kończą się w sądach. Z myślą o takich sytuacjach w ofercie Colonnade pojawiło się ubezpieczenie PI PROTECT. To produkt, który ochroni Ciebie, Twoją firmę i pracowników przed roszczeniami ze strony niezadowolonych klientów. Słowo to może oznaczać konieczność wkroczenia na drogę sądową, wypłacenie odszkodowania lub pokrycie wszelkich strat materialnych i osobowych poniesionych przez osobę trzecią. Niekiedy sprawa dotyczy sporu pomiędzy Twoją firmą, a przedstawicielami poszczególnych urzędów lub organizacji regulacyjnych. PI PROTECT to zastrzyk gotówki, który pomoże Ci naprawić popełnione błędy.

Sprawdź, czy to produkt dla Ciebie…

Już wiesz, że PI PROTECT ochroni Cię przed finansowymi skutkami uchybień zawodowych. To element wpisany w takie zawody, jak: konsultant komputerowy, prawnik czy księgowy. Sprawdzi się również wśród osób zatrudnionych w firmach doradczych i zarządczych lub pracujących w branży mediowej (np. agencje reklamowe, drukarnie, nadawcy). Pojawia się w zasadzie wszędzie tam, gdzie świadczona jest usługa na rzecz konsumenta.

Przed czym chroni to ubezpieczenie?

Słowem – kluczem jest tutaj roszczenie. W przypadku polisy biorą w nim udział trzy podmioty: Ubezpieczony, Ubezpieczyciel i poszkodowany. Każda osoba trzecia, która skorzystała z usług świadczonych w danej firmie, ma prawo dochodzić swoich praw. Jeżeli w czasie wykonywania usługi zostały popełnione błędy, Ubezpieczony ponosi odpowiedzialność prawną. PI PROTET chroni przed nieprawidłowymi działaniami zawodowymi. Ochrona obejmuje nie tylko Ubezpieczonego, ale także każdego pracownika zatrudnionego w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, sezonowo lub czasowo. Polisa obejmuje również spadkobierców lub przedstawicieli prawnych Ubezpieczonego.

Roszczenie

Cena popełnienia błędu może być naprawdę wysoka. Każde uchybienia podąża w parze z konsekwencjami prawnymi, finansowymi i moralnymi. A to z kolei oznacza spore koszty. Świadczenie wypłacone na podstawie posiadanej polisy pokryje dodatkowe zobowiązania finansowe, które wygeneruje podobna sytuacja. Mowa między innymi o kosztach obrony prawnej, odszkodowaniach czy kosztach postępowania zasądzonych na podstawie orzeczenia wydanego wobec Ubezpieczonego. A to jedynie podstawowe elementy ujęte w polisie. Tylko od Ciebie zależy, na jaki wariant ochrony się zdecydujesz. Warto skorzystać z szerszego pakietu ochrony, który zagwarantuje Ci bezpieczeństwo w przypadku wymiany danych komputerowych i dokumentów lub konieczności wypłaty odszkodowania za udział w czynnościach sądowych. Wariant rozszerzony uzupełniliśmy o nieuczciwość pracowników, zniesławienie i zniewagę. To elementy, które bardzo często towarzyszą roszczeniom. Nasze doświadczenie zdobyte przez lata współpracy z przedsiębiorcami pokazuje, że są to czynniki, o które warto zadbać.

Wypłata świadczenia

Doskonale rozumiemy, że pieniądze to element niezbędny w toku podobnych postępowań. Stanowią warunek konieczny, by ruszyć ze sprawą z miejsca i naprawić popełniony błąd. Dlatego dokładamy starań, by świadczenie w jak najszybszym czasie znalazło się na koncie Ubezpieczonego. Następuje to w terminie do 30 dni od zgłoszenia roszczenia. Dzięki temu brak pieniędzy nie staje się Twoim dodatkowym problemem. Dlatego jeżeli chcesz zyskać taki komfort, wypełnij formularz na naszej stronie. Konsultant Colonnade skontaktuje się z Tobą, by omówić szczegóły.

Zobacz więcej aktualności

Czego nie obejmuje tradycyjna polisa, znajdziesz w TERRORISM PROTECT

Dzień 11 września 2001 roku pamięta chyba każdy. Rutynę programu telewizyjnego przerwały wydarzenia z Nowego Yorku. Oczy całego świata patrzyły z niedowierzaniem na to, co działo się w...
Czytaj dalej

Ubezpieczenie od ryzyka wycieku danych osobowych w szkole

Placówka oświatowa to miejsce kojarzone głównie z edukacją. Jednak jak każdy zakład pracy, także w tym obowiązują pewne zasady. Jedna z nich dotyczy przepisów związanych z RODO.
Czytaj dalej

Uniwersytet Colonnade – wiosna 2021

Szanowni Państwo, Po wyjątkowo śnieżnej zimie… wracamy do poszerzania wiedzy z dziedziny ubezpieczeń. Ruszamy już 22 kwietnia! Edycja wiosenna będzie skupiała się na trzech tematach:...
Czytaj dalej