Nowości Financial Lines w Colonnade

Wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i prezentujemy nowe rozwiązania Financial Lines w Colonnade.

Szanowni Państwo,

 

Za nami pierwszy kwartał działalności Colonnade w Polsce. Dzięki połączeniu intensywnej pracy zespołu Financial Lines i Państwa wsparcia osiągnęliśmy bardzo dobry wynik sprzedażowy działu. Wspólne działąnia Agaty Grygorowicz, Marty Równej, Ani Kity, Bartka Lewandowskiego i Grzegorza Szewczyka i współpracujących brokerów dały nam 8% wzrost przypisu! Dziękując za zaangażowanie wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i prezentujemy nowe rozwiązania Financial Lines w Colonnade.

 

Nowe podejście do ofert ubezpieczeń odpowiedzialności zawodowej

Często się zdarza, że kontrahenci naszych klientów wymagają osobnych polis bądź limitów odpowiedzialności przeznaczonych wyłącznie na potrzeby danego kontraktu. Wychodząc naprzeciw z tym proponujemy Państwu ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej wynikającej z jednego kontraktu podpisanego przez Ubezpieczającego.

Aby przedstawić Państwu ofertę w nowej formie, będziemy prosić o przesłanie treści kontraktu, jego wartości oraz wysokości wynagrodzenia, jakie ma otrzymać Ubezpieczający z tytułu wykonania prac i usług, do jakich się zobowiązał. Polisę wystawimy na okres 12 miesięcy, a przy odnowieniu będziemy prosić o informacje o postępach prac. W wyjątkowych przypadkach będziemy oferować okres ubezpieczenia dłuższy niż 1 rok.

Ponadto, jeżeli Ubezpieczający będzie potrzebował ubezpieczenia do przetargu, wystawimy dla niego promesę. Wystawimy ją bez obowiązku zapłacenia składki, a w momencie wygrania przetargu gwarantujemy wystawienie polisy Colonnade na uzgodnionych warunkach.

Mamy nadzieję, że to rozwiązanie, podobnie jak wprowadzenie marki Colonnade, spotka się z Państwa przychylnym przyjęciem.

 

Nowy formularz do szybkiej kwotacji PI dla branży IT Colonnade Express – IT.

Jest nam miło poinformować, iż w ostatnich dniach wprowadziliśmy nowy formularz do szybkiej kwotacji ryzyk odpowiedzialności zawodowej oraz OC prowadzenia biura konsultantów komputerowych Colonnade Express – IT. Formularz pozwala na sprawne poznanie wysokości składki, po udzieleniu odpowiedzi na kilka prostych pytań . Tworząc nowy formularz przeanalizowaliśmy dotychczas stosowane rozwiązania i kierowaliśmy się jego użytecznością. Dlatego też część problematycznych pytań została zmieniona w stosunku do poprzednio stosowanych i tym samym nowy formularz jest prostszy w użyciu. Dla przykładu, zdając sobie sprawę z dynamiki szeroko rozumianego rynku IT, pytamy o doświadczenie zawodowe klienta nie stawiając już wymogu rocznego okresu prowadzenia działalności w przedmiotowym zakresie. Sama taryfa została rozbudowana, pozwalając na przygotowanie oferty dla podmiotów z obrotem do 40 000 000 zł, uwzględniając przy tym limity nawet do 10 000 000 zł. Colonnade Express – IT przewiduje również świadczenie usług dla podmiotów poza terytorium RP nie wykluczając ich ze ścieżki szybkiej kwotacji. Do wniosku mają zastosowanie specjalne warunki ubezpieczenia dostosowane do nowej taryfy. Nie bez powodu nowy formularz nazwaliśmy Express. Przesłanie wypełnionego dokumentu pozwala nam na potwierdzenie ochrony i wystawienie polisy zaraz po jego otrzymaniu, skracając do minimum proces oceny ryzyka.

Nie będzie to jedyne tego typu rozwiązanie w Colonnade. Colonnade Express będzie niebawem umożliwiał kwotację innych ryzyk.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania zapytań o ubezpieczenia odpowiedzialności zawodowej wynikającej z jednego kontraktu oraz zapytań dla branży IT!

 

Z poważaniem,

Robert

Robert Woźniak

Head of Financial Lines Department
www.colonnade.pl

Zobacz więcej aktualności

II edycja Uniwersytetu Colonnade Know How ruszyła!

Zapraszamy do kontaktu z naszymi regionalnymi przedstawicielami. Do udziału w szkoleniach zachęcamy współpracujących z nami brokerów, którzy chcą dalej się z nami rozwijać.
Czytaj dalej

Ubezpieczenie na narty – ubezpiecz się i baw!

Ubezpieczenie narciarskie powinno obejmować przede wszystkim koszty leczenia, transportu, następstwa nieszczęśliwych wypadków, odszkodowanie za szkody z tytułu OC. Wybierając wariant powinniśmy...
Czytaj dalej

ENVIRONMENTAL PROTECT rozwiązaniem na nowe przepisy ustawy o odpadach

Oferowane przez Colonnade ubezpieczenie środowiskowe ENVIRONMENTAL PROTECT jest akceptowalną formą zabezpieczenia roszczeń wymaganego w świetle nowych przepisów.
Czytaj dalej