Najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2019

Rok 2019 jeszcze się nie skończył, jednak już wiele można powiedzieć o preferencjach Polaków na ten rok. Okazuje się, że jednymi z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w sezonie letnim 2019 jest Turcja i Grecja. Wybierając się na słoneczne wakacje w tych regionach warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd. Ubezpieczenie turystyczne jest gwarancją spokojnego wypoczynku.

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2019

Rok 2019 jeszcze się nie skończył, jednak już wiele można powiedzieć o preferencjach Polaków na ten rok. Okazuje się, że jednymi z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w sezonie letnim 2019 jest Turcja i Grecja. Wybierając się na słoneczne wakacje w tych regionach warto wykupić ubezpieczenie na wyjazd. Ubezpieczenie turystyczne jest gwarancją spokojnego wypoczynku.

 

Turcja liderem wczesnych rezerwacji

Jak podaje Polska Izba Turystyki najczęściej wybieranymi letnimi kierunkami wakacyjnymi jest Turcja i Grecja. Ewa Kubaczyk – rzecznik PIT zaznaczyła, że: oba kierunki wybrało ponad 20 proc. klientów biur podróży. Co więcej, Turcja okazała się liderem jeżeli chodzi o rezerwację wczesną.

 

Dlaczego wybieramy Turcję na wakacyjny wypoczynek?

Po pierwsze, obecna sytuacja polityczno-gospodarcza w Turcji ustabilizowała się. Do lipca 2018 roku obowiązywał stan wyjątkowy, a Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradzało wyjazdy do Turcji. Obecnie MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności. Bezpośrednie zagrożenie jednak minęło i Polacy znów licznie, tak jak przed laty, rezerwowali i nadal rezerwują wakacje w tym regionie.

Po drugie cena. Koszty wakacji w Turcji są znacznie niższe niż w np. w Hiszpanii czy Grecji. Jednocześnie nie wiąże się to z niższym standardem, a wręcz przeciwnie. Za taką samą lub niższa cenę, można cieszyć się podobnym lub wyższym standardem.

 

Nowoczesna baza hotelowa, klimat, kuchnia…

Oprócz dwóch ww. najważniejszych czynników decydujących o wyborze Turcji na miejsce wakacyjnego wypoczynku, są jeszcze inne powody. Turcja jest krajem pięknym, otwartym na turystów i oferującym wiele niezapomnianych wrażeń. Przede wszystkim turyści nie mogą narzekać na doskonale rozwinięta bazę hotelową. Przy hotelach zawsze znajduje się wiele klubów, restauracji, barów. Poza tym, w Turcji nie zawodzi pogoda – jest słonecznie. Od grudnia do marca temperatury są najniższe: średnie temperatury wynoszą w tym okresie od 13 do 18 stopni C. Pozostałe miesiące zapewniają wysokie temperatury. Turyści mogą także spróbować zupełnie innej od naszej kuchni – orientalnej, z większą ilością przypraw. Chociaż w hotelach najczęściej podawane są dania, do których jesteśmy przyzwyczajeni, to wystarczy wejść do pobliskiej restauracji, aby przekonać się jak smakuje kuchnia regionu.

Oczywiście Turcja zapewnia szereg atrakcji turystycznych. Wielu turystów odwiedza Kapadocję, aby zobaczyć tam skalne miasto, wapienne tarasy. Wiele osób odwiedza Stambuł, w którym znajduje się wiele pięknych i godnych obejrzenia zabytków.

 

Ubezpieczenie wakacyjne konieczne!

Bez względu na to, gdzie wybieramy się na wakacje i czy jest to wyjazd zorganizowany przez nas osobiście, czy wykupiony w biurze podróży, należy pamiętać o ubezpieczeniu na wyjazd za granicę. Jeżeli na wakacje wybieramy się z biurem podróży, ubezpieczenie na wakacje jest zapewnione. Niestety bardzo często jest to podstawowe ubezpieczanie wyjazdowe opiewające na niskie kwoty. W razie wypadku, mogą one okazać się niewystarczające i trzeba będzie dopłacać z własnej kieszeni. Jeżeli kwota ubezpieczenia zagranicznego jest niska, warto zdecydować się na ubezpieczenie na wakacje wykupione prywatnie. Pozwala to na dobór najlepiej dopasowanej opcji do urlopu, regionu i rodzaju atrakcji.

W Turcji czas można wypełniać uprawiając sporty wodne, sporty ekstremalne, zwiedzając. Można także wypożyczyć samochód, aby zobaczyć bliższe i dalsze miejsca. W każdym z takich przypadków ważne jest posiadanie ubezpieczenia zagranicznego, które bez względu na rodzaj nieszczęśliwego zdarzenia – czy będzie to wypadek samochodowy, zarysowanie lub zniszczenie mienia, złamanie nogi czy konieczność wizyty lekarskiej – zabezpieczy Cię.

O tym, jak wybrać ubezpieczenie wyjeżdżając do Turcji i na co szczególnie zwrócić uwagę dowiesz się z Jakie ubezpieczenie kupić wybierając się do Turcji.

Ubezpieczenie wyjazdowe można zakupić również online. Jest to wygodny sposób, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo czasu! Bez względu na sposób zakupu, długość wyjazdu i region, ubezpieczanie warto posiadać, tym bardziej, że jest to stosunkowo niewielki koszt.

Zobacz więcej aktualności

Jak zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek za granicą?

Planujesz urlop? Pamiętaj, że w najbliższych latach dbanie o swoje bezpieczeństwo w podróży stanie się jeszcze ważniejsze niż dotychczas. Jak zaplanować bezpieczny wyjazd i jakie ubezpieczenie...
Czytaj dalej

Polisa turystyczna - Twój sposób na spokojny wyjazd bez zmartwień

Bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny jest jednym z najważniejszych elementów udanego wypoczynku. Okazuje się jednak, że wybór polisy turystycznej może przyprawić o ból głowy. W branży...
Czytaj dalej

Wakacje w Ameryce Północnej – najciekawsze rejony, koszty leczenia, zagrożenia

Kraje Ameryki Północnej są niezwykle atrakcyjnymi miejscami i kuszą wielu turystów. Różnorodność zachwyca i kusi. Turysta wybierający się do Ameryki Północnej może zobaczyć zarówno potężne...
Czytaj dalej