Jesteśmy społecznie odpowiedzialni

Staramy się pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia. Dziś chcielibyśmy podzielić się z Państwem szczegółami przeprowadzonych w tym roku działań CSR.

Szanowni Państwo,

w Colonnade wierzymy w znaczenie rozwoju biznesu z uwzględnieniem potrzeb społeczności, w których prowadzimy naszą działalność. Zgodnie z filozofią założyciela holdingu Fairfax V. Prema Watsa – „doing good by doing well” – spółki grupy oprócz celów biznesowych działają na rzecz swoich lokalnych społeczności.

Zbieramy książki na biblioteki w szpitalach

Aby wesprzeć Fundację Zaczytani.org, której misją jest szerzenie czytelnictwa oraz edukacja społeczna, pracownicy Colonnade zebrali blisko 200 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki Fundacji, która od lat organizuje zbiórki książek, w kolejnych szpitalach powstały nowe biblioteki. Dzięki tej akcji przede wszystkim wiele dzieci może choć na chwilę zapomnieć o chorobie przenosząc się do świata książkowych bohaterów! W Colonnade już teraz zbieramy książki na przyszły rok!

 

Wspieramy bezpieczeństwo uczniów

Wspierająca oświatę firma Librus, organizuje kampanię społeczną Jestem bezpieczny – już wiem! Celem kampanii jest zaangażowanie uczniów w tematykę bezpieczeństwa, zwiększenie ich świadomości i inspirowanie uczniów do dbania o własne, i cudze, bezpieczeństwo. Mimo, że na co dzień w szkołach odbywa się mnóstwo działań na rzecz bezpieczeństwa – spotkania ze strażakami, policjantami, ratownikami medycznymi czy pracownikami MOPS-u, a w zapobieganie wypadkom zaangażowana jest cała szkolna społeczność, to nadal co roku na terenie szkół dochodzi do ok. 70 000 wypadków. Colonnade jest partnerem i sponsorem nagród głównych w kampanii Jestem bezpieczny – już wiem! Chcemy promować bezpieczne zachowania i nagrodzić zaangażowanie w organizowanym przez Librus konkursie.

 

Przekazujemy materiały higieniczne pracownikom schroniska

Staramy się również pomagać opiekunom bezdomnych czworonogów. Odwiedziliśmy Schronisko na Paluchu w Warszawie, aby przekazać materiały higieniczne – fartuchy, okulary ochronne, rękawiczki i maseczki. Zgodnie z filozofią Grupy Fairfax – angażujemy się w pomoc, jak tylko możemy.

 

Patronujemy Akcji Gwiazdor 2018

To już drugi rok, kiedy Colonnade patronuje Akcji Gwiazdor, koordynowanej przez naszą koleżankę – Izabelę Król.
Akcja Gwiazdor jest to akcja świąteczna skierowana do dzieci z placówek, do których rzadko trafia się z dodatkową pomocą w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Nierzadko prezenty od Gwiazdora są jedynymi prawdziwymi, pięknie zapakowanymi prezentami pod choinką, które dzieci dostają na gwiazdkę. I co najważniejsze – prezent ten jest wymarzonym prezentem, o które dziecko prosi w liście do Świętego Mikołaja.

Pomoc trafi przede wszystkim do dzieci ze świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (85%). Towarzystwo Przyjaciół Dzieci (TPD) jest najstarszym w Polsce stowarzyszeniem tworzącym ruch społeczny na rzecz pomocy dzieciom i ich rodzicom. W przyszłym roku organizacja ta będzie świętować 100 lat działalności! TPD między innymi prowadzi przyszkolne świetlice opiekujące się dziećmi i właśnie do tych świetlic trafia Akcja Gwiazdor.
Ponadto pomoc kierujemy również do dzieci objętych opieką przez:

  • Domy Dziecka.

  • Ośrodek Pomocy Społecznej (OPS) jest instytucją samorządową realizująca gminną strategię rozwiązywania problemów społecznych, mającą na celu pomoc w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych i doprowadzenie do usamodzielnienia się.

  • Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD) jest organizacją pozarządową, której działalność ma charakter służby społecznej, chroniącej dziecko przed krzywdą i naruszaniem jego podstawowych praw i interesów.

Z ostatniej chwili, Izabela Król informuje: w tym roku Akcją Gwiazdor zostanie objętych ponad 3550 dzieci, a więc o 850 więcej niż rok temu! Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie!

 

Zespół Colonnade

www.colonnade.pl

Zobacz więcej aktualności

Innowacyjne rozwiązanie D&O – druga nowość

W dzisiejszym newsletterze chcemy przedstawić zapowiadane kolejne, innowacyjne rozwiązanie Colonnade. Tym razem czas na zmianę podejścia do podlimitów w naszej ofercie.
Czytaj dalej

Innowacyjne rozwiązanie D&O

W dzisiejszym newsletterze chcielibyśmy przedstawić pierwsze z trzech innowacyjnych rozwiązań Colonnade – nowe Warunki nadwyżkowego ubezpieczenia odpowiedzialności władz spółki D&O EXCESS...
Czytaj dalej

Wakacje w Egipcie? Pamiętaj o polisie turystycznej!

Wybierając się do Egiptu na wakacje trzeba jednak pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Polisa turystyczna może być bardzo przydatna
Czytaj dalej