Inwestujesz w nieruchomości komercyjne? Zadbaj o bezpieczeństwo finansowe

Alternatywa. To słowo, które zawsze towarzyszy przedsiębiorcom nastawionym na zysk. Dla wielu inwestorów taką alternatywą są nieruchomości komercyjne. Obecnie to jedna z lepszych i bezpieczniejszych form lokowania kapitału. Jednak żeby czuć się bezpiecznie, warto o to odpowiednio zadbać.

Inwestujesz w nieruchomości komercyjne? Zadbaj o bezpieczeństwo finansowe

Alternatywa. To słowo, które zawsze towarzyszy przedsiębiorcom nastawionym na zysk. Dla wielu inwestorów taką alternatywą są nieruchomości komercyjne. Obecnie to jedna z lepszych i bezpieczniejszych form lokowania kapitału. Jednak żeby czuć się bezpiecznie, warto o to odpowiednio zadbać. 

Nieruchomość komercyjna

Nieruchomość komercyjna to pojęcie, którego próżno szukać w przepisach. O budynkach tego typu wie każdy, kto inwestuje na rynku. To doskonały przepis na biznes. W Polsce nieruchomości tego typu coraz częściej są tworzone na osiedlach lub w sąsiedztwie luksusowych apartamentów. Lokalizacja ma w tym miejscu znaczenie strategiczne. Stanowi także atut komunikacyjny. Miejsce wybrane pod lokal użytkowy ułatwia dotarcie do pracy i jest łatwo dostępne dla potencjalnego klienta. 
Nieruchomości komercyjne to budynki lub lokale użytkowe dostosowane do prowadzenia działalności gospodarczej. Daleko im do przytulnych wnętrz kojarzonych z domem. Służą realizacji założeń biznesowych i osiąganiu podwójnych zysków: wynajmującego i najemcy prowadzącego działalność gospodarczą. 

Przepis na biznes

Lokowanie środków w nieruchomości komercyjne pozostawia dużą dowolność. Właśnie dlatego skupia uwagę wielu inwestorów. Przedsiębiorcy interesują się powierzchniami sklepowymi, biurowymi, a także restauracyjnymi.
Taka forma inwestowania nie jest w zasięgu każdego przedsiębiorcy. Decydują się na nią osoby z dużym kapitałem. Mogą wiele zyskać, ale jeszcze więcej stracić. Właśnie dlatego inwestowanie w nieruchomości komercyjne to temat, który warto zabezpieczyć przed niekorzystnym zdarzeniami losowymi. O czym mowa? 

Możliwości

Prawo chroni najemców nieruchomości komercyjnych. W dodatku tego rodzaju inwestycje są znacznie bardziej bezpieczne niż np. inwestowanie na giełdzie. Jednak istnieją ryzyka, przed którymi warto się zabezpieczyć. Należą do nich między innymi szkody mienia, które wiążą się z ogromnymi konsekwencjami finansowymi. Chodzi o kradzież z włamaniem, dewastację, stłuczenie szyb lub awarię maszyn budowlanych. Właśnie dlatego w ofercie Colonnade znalazło się ubezpieczenie Real Estate Property Protect. To produkt chroniący nieruchomości komercyjne w formule „od wszystkich ryzyk”. Oznacza to, że obiekt będzie zabezpieczony od zdarzeń, które spowodują utratę lub uszkodzenie mienia. Ubezpieczenie jest dostępne w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Wersja bogatsza to propozycja chroniąca właściciela nieruchomości komercyjnej od ryzyka utraty zysku, które jest następstwem szkody w mieniu. Mowa o opłatach licznikowych, tymczasowej naprawie oraz innych klauzulach ujętych w OWU. 

Przedmiot ubezpieczenia

Real Estate Property Protect to ubezpieczenie, które obejmuje nie tylko budynki i budowle o charakterze komercyjnym. Ochrona, którą daje produkt to znacznie więcej. Właściciel nieruchomości komercyjnej zyskuje zabezpieczenie mienia stanowiącego wyposażenie budynku: maszyny, urządzenia i sprzęt elektroniczny. Świadczenie pokryje także dodatkowe koszty związane ze szkodą na ubezpieczonym mieniu. Jest to rekompensata za rachunek wystawiony przez rzeczoznawcę lub innego specjalistę powołanego do likwidacji szkody. Ubezpieczenie pokrywa koszty przywrócenia mienia do stanu sprzed szkody (naprawy, remonty, rozbiórki).

Dlaczego warto?

Jeżeli jesteś właścicielem nieruchomości komercyjnej lub zarządzasz takim budynkiem, w Twoim interesie jest zapewne bezpieczeństwo finansowe inwestycji. Ubezpieczenie Real Estete Property Protect to rozwiązanie, wobec którego nie powinieneś przejść obojętnie. Produkt ten to inwestycja w bezpieczeństwo, ale nie tylko. Posiadanie ubezpieczenia buduje wiarygodność i zaufanie wśród klientów i partnerów biznesowych. Jednak jak każde ubezpieczenie, zawiera wykluczenia, z którymi warto się zapoznać. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to lektura wyłączeń dostępna w OWU. Druga polega na kontakcie z naszym ekspertem, który rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na każde pytanie. Warto dodać, że ochrona zaczyna obowiązywać po opłaceniu składki.

Zobacz więcej aktualności

Czego nie obejmuje tradycyjna polisa, znajdziesz w TERRORISM PROTECT

Dzień 11 września 2001 roku pamięta chyba każdy. Rutynę programu telewizyjnego przerwały wydarzenia z Nowego Yorku. Oczy całego świata patrzyły z niedowierzaniem na to, co działo się w...
Czytaj dalej

Ochrona dla usługodawców - PI PROTECT

Błąd, pomyłka, zaniedbanie – te słowa to wytrychy w świecie każdego przedsiębiorcy, który świadczy usługi na rzecz klienta. Potrafią splamić dobre imię firmy. Niejednokrotnie wiążą się...
Czytaj dalej

Ubezpieczenie od ryzyka wycieku danych osobowych w szkole

Placówka oświatowa to miejsce kojarzone głównie z edukacją. Jednak jak każdy zakład pracy, także w tym obowiązują pewne zasady. Jedna z nich dotyczy przepisów związanych z RODO.
Czytaj dalej