Innowacyjne rozwiązanie D&O - prezentujemy trzecie z naszych nowych rozwiązań

W dzisiejszym newsletterze chcemy przedstawić zapowiadane trzecie, innowacyjne rozwiązanie Colonnade. Ostatni z trzech zapowiadanych kroków, dotyczy tym razem zakresu ubezpieczenia.

3 2 1 finish!
Ubezpieczenie D&O – prezentujemy trzecie z naszych nowych rozwiązań

 

Szanowni Państwo,

W dzisiejszym newsletterze chcemy przedstawić zapowiadane trzecie, innowacyjne rozwiązanie Colonnade. Ostatni z trzech zapowiadanych kroków, dotyczy tym razem zakresu ubezpieczenia.

 

Znaczne uproszczenie procesu porównywania warunków

Zastanawialiśmy się nad tym, jak ciężką pracę musi każdorazowo wykonać broker, pośrednik, który wymogami ustawy zobligowany jest analizować i porównywać oferty D&O kilku towarzystw. Różnorodność nazewnictwa, definicji, wprowadzanie nowych pojęć i zakresów, które z reguły są już objęte ochroną w standardzie, wreszcie tendencja do komplikacji tych zapisów w nowych warunkach dostępnych na rynku w tym procesie decyzyjnym zapewne nie pomagają. Jeszcze trudniejsza jest sytuacja klienta, który rekomendację musi zrozumieć i podjąć ostateczną decyzję o wyborze.

My też spędzaliśmy dużo czasu potwierdzając, że zakres X w innym OWU u nas nazywa się Y lub jest objęty zakresem Z. Dlatego przygotowaliśmy dodatek, który odwołuje się do pojęć i definicji używanych na rynku i literalnie wskazuje, w których punktach naszych OWU są one objęte ochroną.

 

Używamy definicji i pojęć stosowanych w innych warunkach!

Wprowadzany właśnie przez Colonnade Dodatek Harmonizujący unifikuje te różnice/niuanse. Większość pytań od pośredników brzmi podobnie: „czy w ramach Państwa warunków objęte są ….” i pojawia nam się lista definicji stosowanych w warunkach konkurencji. Chcemy, żeby otrzymując ofertę od Colonnade byli Państwo przekonani, że nasz zakres ubezpieczenia obejmuje wskazane pojęcia. Zastrzegamy jednak, że nie wprowadziliśmy zapisów, które mają marginalny wpływ na oferowaną ochronę lub też nawet w konsekwencji mogących działać na niekorzyść Ubezpieczonych. Oczywiście Dodatek nie uwzględnia też pojęć, które nasze warunki obejmują w standardzie. Nie ma bowiem konieczności wprowadzania nowej definicji w sytuacji, kiedy zakres gwarantowany jest przez pozostałe zapisy OWU.

 

Na tych zmianach zapewne nie poprzestaniemy, wszystko przed nami!

Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje znacznie usprawnią proces ofertowania produktu jakim jest D&O. Cieszymy się również, że wyznaczane przez nas trendy stają się standardem, tak jak to miało miejsce w przypadku zniesienia podlimitów dla Osób Ubezpieczonych, które są już oferowane przez większość Ubezpieczycieli. To pokazuje nam, że idziemy we właściwym kierunku.

 

Paweł Piwowarski

Paweł Piwowarski
Underwriting Manager

 

Agata Grygorowicz

Agata Grygorowicz
Head of Financial Lines and Casualty

www.colonnade.pl

Zobacz więcej aktualności

Uniwersytet Colonnade Know How 2019/2020

W dzisiejszym newsletterze przedstawiamy kolejną edycję spotkań z cyklu Uniwersytet Colonnade Know How. Pierwsze spotkania ruszają już w październiku.
Czytaj dalej

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2019

Rok 2019 jeszcze się nie skończył, jednak już wiele można powiedzieć o preferencjach Polaków na ten rok. Okazuje się, że jednymi z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w sezonie letnim...
Czytaj dalej

Jakie ubezpieczenie kupić wybierając się do Turcji?

Informacja Polskiej izby Turystycznej o Turcji i Grecji jako krajach najczęściej wybieranych na zagraniczne wakacje 2019, stała się inspiracją do napisania tego artykułu. Jakie ubezpieczenie...
Czytaj dalej