Innowacyjne rozwiązanie D&O – druga nowość

W dzisiejszym newsletterze chcemy przedstawić zapowiadane kolejne, innowacyjne rozwiązanie Colonnade. Tym razem czas na zmianę podejścia do podlimitów w naszej ofercie.

3 2 1 start!

Ubezpieczenie D&O – prezentujemy drugie z trzech nowych rozwiązań

Szanowni Państwo,

W dzisiejszym newsletterze chcemy przedstawić zapowiadane kolejne, innowacyjne rozwiązanie Colonnade. Tym razem czas na zmianę podejścia do podlimitów w naszej ofercie.

 

Koniec walki na podlimity

Ogłaszamy koniec walki na argumenty związane z wysokością podlimitów. Zauważyliśmy, że bardzo często negocjacje oferty opierają się na podwyższaniu poszczególnych podlimitów. Zadaliśmy sobie więc pytanie po co? Z naszego doświadczenia jednoznacznie wynika, że szkody likwidowane w ramach większości tzw. „limitowanych zakresów” nigdy wysokości tychże podlimitów nie przekraczają.

Dlatego też znosimy niemal wszystkie podlimity dla osób ubezpieczonych!

 

Pozostają podlimity dla zakresów oferowanych spółce!

Dlaczego pozostawiamy podlimity dla spółki? Odpowiedź jest bardzo prosta – podlimity dla spółki są korzystne dla głównych beneficjentów polisy D&O, czyli osób ubezpieczonych. Naszym wspólnym zadaniem jest ograniczenie ryzyka konsumpcji sumy ubezpieczenia przez spółkę. Spółka ma zasoby finansowe oraz pracowników, by poradzić sobie z kosztami ewentualnego pozwu.

Dla osób ubezpieczonych pozostawiliśmy te ograniczenia i podlimity, które są niezbędne z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania umowy ubezpieczenia D&O:

  • ryczałt dzienny dla osoby ubezpieczonej przyznawany na świadczenie z tytułu stawiennictwa tej osoby przed stosownymi organami, który musieliśmy określić kwotowo wobec braku wymogu dostarczania faktur, czy innych dowodów poniesienia kosztów stawiennictwa (co ważne brak jest podlimitu na osobę czy podlimitu w agregacie),
  • awaryjne koszty – które nie są odrębną kategorią kosztów, a jedynie unormowaniem dotyczącym technicznego sposobu wykorzystania określonych rodzajów kosztów w wyjątkowych, nagłych sytuacjach, które to koszty oferujemy w „nowej” ofercie do wysokości sumy ubezpieczenia, oraz
  • podlimit na kary i grzywny administracyjne dla osób ubezpieczonych pełniących funkcje w organach spółek publicznych oraz instytucjach finansowych – jest to jedyny podlimit pozostawiony dla osoby ubezpieczonej w naszej ”nowej” ofercie.

W przypadku spółek prywatnych, kary i grzywny administracyjne oferujemy do pełnego limitu sumy ubezpieczenia.

Korzystając z okazji przypominamy, że do każdej oferty za pomocą dodatku wprowadzamy ochronę „Koszty Samochodu Służbowego”, której zakres jest ograniczony kwotowo. To rozwiązanie funkcjonuje już od kilku miesięcy i cieszy się dużym zainteresowaniem, więc nie zmieniamy sposobu jego funkcjonowania.

Wkrótce powyższe zmiany zostaną wprowadzone również na Platformę Colonnade, o czym zostanią Państwo powiadomieni osobnym komunikatem.

 

Pozostało jeszcze jedno rozwiązanie - już wkrótce

Już wkrótce TRZECIE – ale równie istotne, innowacyjne rozwiązanie w ramach ubezpieczenia władz spółki. Prosimy o baczne śledzenie naszych newsletterów…!!!

Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje, znacznie usprawnią proces negocjacji ofert i pozwolą skupić się nam na tym co najważniejsze, czyli na zakresie ochrony i przede wszystkim serwisie szkodowym.

 

Paweł Piwowarski

Paweł Piwowarski
Underwriting Manager

 

Agata Grygorowicz

Agata Grygorowicz
Head of Financial Lines and Casualty

www.colonnade.pl

Zobacz więcej aktualności

Wakacje z niemowlakiem – jak się przygotować?

Tysiące połączeń lotniczych, wygodne i kuszące hotele, słońce i chęć zmiany otoczenia – wszystko to sprawia, że rodzice coraz młodszych dzieci decydują się na wyjazd zagraniczny. Wiele...
Czytaj dalej

Ubezpieczenie na wyjazd do Azji – kilka praktycznych rad

Azja jest jednym z bardzo popularnych kierunków wakacyjnych. Sprzyjają temu m.in. przystępne ceny na miejscu oraz bezpośrednie loty z Polski do wielu azjatyckich krajów. Turyści mają do...
Czytaj dalej

Ubezpieczenie turystyczne dla rodziny z małym dzieckiem – na co zwrócić uwagę?

Wakacje z kilkuletnim dzieckiem to duże wyzwanie dla rodziców. Małe dzieci są ciekawe otaczającego ich świata, pełne energii i radości, a jednocześnie często nie zdają sobie sprawy z wielu...
Czytaj dalej