Innowacyjne rozwiązanie D&O

W dzisiejszym newsletterze chcielibyśmy przedstawić pierwsze z trzech innowacyjnych rozwiązań Colonnade – nowe Warunki nadwyżkowego ubezpieczenia odpowiedzialności władz spółki D&O EXCESS GUARD.

Ubezpieczenie D&O – prezentujemy pierwsze z trzech planowanych nowych rozwiązań

Szanowni Państwo,

W dzisiejszym newsletterze chcemy przedstawić pierwsze z trzech innowacyjnych rozwiązań Colonnade. Zaczynamy od wprowadzenia nowych Warunków nadwyżkowego ubezpieczenia odpowiedzialności władz spółki D&O EXCESS GUARD.

 

3 2 1 start!

Warunki te odpowiadają zapotrzebowaniu rynku na coraz wyższe limity odpowiedzialności. Programy ubezpieczenia D&O dla takich limitów najczęściej wymagają budowania kilku warstw. Wynika to po pierwsze z ograniczonej pojemności poszczególnych ubezpieczycieli (najczęściej mówimy o limitach do 100 mln zł) jak również, a może nawet przede wszystkim, z czystych przesłanek ekonomicznych – ubezpieczenie warstwowe jest po prostu tańsze od standardowego ubezpieczenia z jednym wspólnym limitem.

 

Klauzula drop down i działanie podlimitu

Przy konstruowaniu tego typu programów ważna jest transparentność zapisów dotyczących funkcjonowania polis nadwyżkowych. Wprowadzone przez Colonnade warunki ubezpieczenia są czytelne i w przystępny sposób określają zasady funkcjonowania produktu. Oprócz wprowadzonej w standardzie klauzuli drop down dla podlimitów mamy dodatkowo bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które będziemy oferować w formie klauzuli dodatkowej wybranym Klientom – głównie spółkom giełdowym. W przypadku podlimitu na kary i grzywny administracyjne, klauzula drop down będzie miała zastosowanie już po wyczerpaniu tego podlimitu z polisy podstawowej – bez konieczności wyczerpania całej sumy ubezpieczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient będzie mógł łatwiej i taniej podwyższyć podlimit na kary i grzywny.

 

Kolejne rozwiązania już wkrótce

Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie jakie oferujemy, pomoże Państwu w przygotowywaniu skomplikowanych programów konstruowanych dla Klientów o ponadprzeciętnych potrzebach.

Już wkrótce kolejne innowacyjne rozwiązania w ramach ubezpieczenia władz spółki. Prosimy o baczne śledzenie naszych newsletterów… jeszcze w czerwcu!

 

Paweł Piwowarski

Paweł Piwowarski
Underwriting Manager

 

Agata Grygorowicz

Agata Grygorowicz
Head of Financial Lines and Casualty

www.colonnade.pl

Zobacz więcej aktualności

Wakacje z niemowlakiem – jak się przygotować?

Tysiące połączeń lotniczych, wygodne i kuszące hotele, słońce i chęć zmiany otoczenia – wszystko to sprawia, że rodzice coraz młodszych dzieci decydują się na wyjazd zagraniczny. Wiele...
Czytaj dalej

Ubezpieczenie na wyjazd do Azji – kilka praktycznych rad

Azja jest jednym z bardzo popularnych kierunków wakacyjnych. Sprzyjają temu m.in. przystępne ceny na miejscu oraz bezpośrednie loty z Polski do wielu azjatyckich krajów. Turyści mają do...
Czytaj dalej

Ubezpieczenie turystyczne dla rodziny z małym dzieckiem – na co zwrócić uwagę?

Wakacje z kilkuletnim dzieckiem to duże wyzwanie dla rodziców. Małe dzieci są ciekawe otaczającego ich świata, pełne energii i radości, a jednocześnie często nie zdają sobie sprawy z wielu...
Czytaj dalej