Innowacyjne rozwiązanie D&O

W dzisiejszym newsletterze chcielibyśmy przedstawić pierwsze z trzech innowacyjnych rozwiązań Colonnade – nowe Warunki nadwyżkowego ubezpieczenia odpowiedzialności władz spółki D&O EXCESS GUARD.

Ubezpieczenie D&O – prezentujemy pierwsze z trzech planowanych nowych rozwiązań

Szanowni Państwo,

W dzisiejszym newsletterze chcemy przedstawić pierwsze z trzech innowacyjnych rozwiązań Colonnade. Zaczynamy od wprowadzenia nowych Warunków nadwyżkowego ubezpieczenia odpowiedzialności władz spółki D&O EXCESS GUARD.

 

3 2 1 start!

Warunki te odpowiadają zapotrzebowaniu rynku na coraz wyższe limity odpowiedzialności. Programy ubezpieczenia D&O dla takich limitów najczęściej wymagają budowania kilku warstw. Wynika to po pierwsze z ograniczonej pojemności poszczególnych ubezpieczycieli (najczęściej mówimy o limitach do 100 mln zł) jak również, a może nawet przede wszystkim, z czystych przesłanek ekonomicznych – ubezpieczenie warstwowe jest po prostu tańsze od standardowego ubezpieczenia z jednym wspólnym limitem.

 

Klauzula drop down i działanie podlimitu

Przy konstruowaniu tego typu programów ważna jest transparentność zapisów dotyczących funkcjonowania polis nadwyżkowych. Wprowadzone przez Colonnade warunki ubezpieczenia są czytelne i w przystępny sposób określają zasady funkcjonowania produktu. Oprócz wprowadzonej w standardzie klauzuli drop down dla podlimitów mamy dodatkowo bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które będziemy oferować w formie klauzuli dodatkowej wybranym Klientom – głównie spółkom giełdowym. W przypadku podlimitu na kary i grzywny administracyjne, klauzula drop down będzie miała zastosowanie już po wyczerpaniu tego podlimitu z polisy podstawowej – bez konieczności wyczerpania całej sumy ubezpieczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient będzie mógł łatwiej i taniej podwyższyć podlimit na kary i grzywny.

 

Kolejne rozwiązania już wkrótce

Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie jakie oferujemy, pomoże Państwu w przygotowywaniu skomplikowanych programów konstruowanych dla Klientów o ponadprzeciętnych potrzebach.

Już wkrótce kolejne innowacyjne rozwiązania w ramach ubezpieczenia władz spółki. Prosimy o baczne śledzenie naszych newsletterów… jeszcze w czerwcu!

 

Paweł Piwowarski

Paweł Piwowarski
Underwriting Manager

 

Agata Grygorowicz

Agata Grygorowicz
Head of Financial Lines and Casualty

www.colonnade.pl

Zobacz więcej aktualności

Innowacyjne rozwiązanie D&O – druga nowość

W dzisiejszym newsletterze chcemy przedstawić zapowiadane kolejne, innowacyjne rozwiązanie Colonnade. Tym razem czas na zmianę podejścia do podlimitów w naszej ofercie.
Czytaj dalej

Wakacje w Egipcie? Pamiętaj o polisie turystycznej!

Wybierając się do Egiptu na wakacje trzeba jednak pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia. Polisa turystyczna może być bardzo przydatna
Czytaj dalej

Co pokryje ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą?

Zbliża się sezon letni, a wraz z nim – organizowanie wypoczynku. W jaki sposób zabezpieczy nas ubezpieczenie i co pokryje w razie choroby lub wypadku?
Czytaj dalej