Dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej?

Twoja praca polega na dbaniu o wygląd i doskonałe samopoczucie Twoich klientek. Stawiasz domy, które wykańczasz pod klucz. A może prowadzisz sklep z produktami naturalnymi do pielęgnacji ciała? Niezależnie od tego, jaką działalność posiadasz, powinieneś się ubezpieczyć przed pewnym ryzykiem. Jakim? Dowiesz się z tego artykułu.

Dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej?

Twoja praca polega na dbaniu o wygląd i doskonałe samopoczucie Twoich klientek. Stawiasz domy, które wykańczasz pod klucz. A może prowadzisz sklep z produktami naturalnymi do pielęgnacji ciała? Niezależnie od tego, jaką działalność posiadasz, powinieneś się ubezpieczyć przed pewnym ryzykiem. Jakim? Dowiesz się z tego artykułu.

OC z tytułu prowadzonej działalności, czyli…

Doskonale wiemy, że prowadzenie firmy wymaga sporej odwagi. Jako właściciel odpowiadasz za pracowników, mienie przedsiębiorstwa, a także nieumyślne szkody wyrządzone osobom trzecim. Właśnie dlatego stworzyliśmy produkt, który ochroni Twój biznes przed problemami finansowymi. Mowa o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Jest to produkt, który chroni przedsiębiorców przed finansowymi skutkami nieumyślnego wyrządzenia szkody osobowej lub rzeczowej. Posiadanie takiego ubezpieczenia oznacza, że przedsiębiorca nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z wypłatą odszkodowania. Produkt został stworzony z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą zabezpieczyć swój biznes. OC z tytułu prowadzonej działalności w Colonnade jest dopasowane do potrzeb każdej firmy, niezależnie od tego czy prowadzisz ją w kraju, czy zagranicą.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie Liability Protect to produkt przygotowany w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Tylko od Ciebie zależy, który wybierzesz. Dzięki temu będziesz mógł dopasować polisę do potrzeb Twojej firmy. Ubezpieczenie w zakresie podstawowym zapewnia szeroki i elastyczny pakiet ochronny. W ofercie standardowej otrzymasz szereg włączeń bez konieczności tworzenia dodatkowych zapisów. Oznacza to między innymi, że niezależnie od prowadzonej działalności, ubezpieczenie obejmuje szeroki zakres świadczeń związanych z kosztami pomocy prawnej. A to tylko kropla w morzu korzyści. Colonnade obejmie ochroną ubezpieczeniową Twoja firmę, mienie oraz pracodawcę. Ubezpieczenie zadziała w przypadku wyrządzenia szkód osobowych lub rzeczowych na osobach trzecich. Stanowi także ochronę w przypadku szkód związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Produkt ten sprawi, że Twój biznes będzie bezpieczny.

Wariant rozszerzony powstał z myślą o przedsiębiorstwach posiadających specyficzne potrzeby. Niekiedy forma prowadzonego biznesu wymaga szczególnego rodzaju zabezpieczenia. Dlatego możesz dokupić rozszerzenie, gdy potrzebujesz szczególnej formy ochrony.

Dlaczego warto?

Posiadanie ubezpieczenia OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej wiąże się z niesamowitym komfortem i prestiżem. Produkt zabezpieczy finanse Twojej firmy, a Ty będziesz mógł skupić uwagę na pomnażaniu biznesowych korzyści. Z drugiej strony jest to element, który buduje wizerunek Twojej firmy. W niektórych branżach szkody nie wynikają z jakości świadczonych przez Ciebie usług. Nie masz na nie wpływu. Dlatego zabezpieczenie się przed nimi sprawi, że będziesz postrzegany jako świadomy przedsiębiorca. Liability Protect od Colonnade to ubezpieczenie zapewniające wysokie limity odpowiedzialności. W dodatku zakres ochrony jest dopasowany do potrzeb przedsiębiorcy. Dzięki temu w krótkim czasie i przy minimum formalności dobierzesz ubezpieczenie, które zabezpieczy Twoją firmę. Ochrona ubezpieczeniowa działa całodobowo i dotyczy szkód powstałych na całym świecie.

O czym warto pamiętać?

Liability Protect tak jak każde ubezpieczenie, posiada pewne wyłączenia. Są to sytuacje, których ubezpieczenie nie obejmuje. Żeby się z nimi zapoznać masz dwa wyjścia. Możesz przeczytać wykaz roszczeń nieobjętych polisą w karcie produktu na naszej stronie https://colonnade.pl/dla-firm/ubezpieczenia-oc/ubezpieczenie-oc-z-tytulu-prowadzonej-dzialalnosci-gospodarczej. Druga możliwość, to kontakt z naszym specjalistą. Wystarczy, że zadzwonisz pod wskazany numer na naszej stronie. W czasie krótkiej rozmowy otrzymasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Jeżeli uznasz, ze produkt spełni Twoje oczekiwania, poinformujemy Cię, jak zawiązać umowę.

Zobacz więcej aktualności

Jak chronić firmowe mienie?

Firma to nie tylko budynek i pracujący w nim ludzie. Na sukces każdego przedsiębiorstwa mają wpływ różnego rodzaju maszyny, sprzęty i pojazdy. Są to narzędzia, dzięki którym codzienna...
Czytaj dalej

Terroryzm a odpowiedzialność cywilna

W 2018 r. niemal 16.000 osób straciło życie w wyniku aktów terroru, a do incydentów doszło w ponad 70 krajach. Upadek Państwa Islamskiego oraz zwycięstwa nad powstańcami al-Shabab w Somalii...
Czytaj dalej

Koronawirus a ubezpieczenie

Od marca aż do teraz codziennym bohaterem wiadomości telewizyjnych jest koronawirus. Oczy całego świata śledzą rosnące liczby zachorowań i przypadków śmiertelnych. Każdy zastanawia się,...
Czytaj dalej